DUYURULAR: 

2021-2022 Akademik Yılı IMIAD Programı Erasmus öğrenci hareketliliği yerleştirme sonuçları açıklanmıştır. Sonuçlara buradan ulaşabilirsiniz.

IMIAD-2021-2022 AKADEMİK YILI ERASMUS BAŞVURU SÜRECİ

online başvuru rehberi 2021

Erasmus + Programı
 Avrupa Birliği Tarafından desteklenen ve lisans ve lisans üstü seviyelerde öğrenci ve öğretim elemanı değişimini düzenleyen bir programdır. Temel hedefi programa katılan talebelerin akademik planlarından ödün vermeden ve Avrupa ülkeleri arasında kültürel değişimi sağlaya karşılıklı etkileşimi ve iletişimi güçlendirmektir. Program Avrupa Birliği ve aday ülkeleri yüksek eğitim kurumları arasında öğrenci değişiminde öne çıkan ders planlaması, kredi değişiminin koordinasyonu ve değişim masraflarını  sağladığı hibelerle desteklemektir. Her öğrenci aynı akademik yıl içinde olmak koşuluyla eğitimini anlaşmalı bir eğitim kurumunda bir ya da iki sömestr devan ettirme hakkına sahiptir.

Öğrenci değişimi ikili anlaşma sağlamış bölümler arasında yapılabilmektedir. Öğrenciler her öğrenci için özel hazırlanan öğrenin sözleşmesi çerçevesinde eğitimlerine İTÜ Öğrenci Harçları dahilinde devam ederler. 

LLP-Erasmus Programı Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve lisans ve lisans üstü seviyelerde öğrenci ve öğretim elemanı değişimini düzenleyen bir programdır. Temel hedefi programa katılan talebelerin akademik planlarından ödün vermeden ve Avrupa ülkeleri arasında kültürel değişimi sağlaya karşılıklı etkileşimi ve iletişimi güçlendirmektir. Program Avrupa Birliği ve Aday ülkeleri yüksek eğitim kurumları arasında öğrenci değişiminde öne çıkan ders planlaması, kredi değişiminin koordinasyonu ve değişim masraflarını  sağladığı hibelerle desteklemektir. Her öğrenci aynı akademik yıl içinde olmak koşuluyla eğitimini anlaşmalı bir eğitim kurumunda bir yada iki sömestr devan ettirme hakkına sahiptir.

Öğrenci değişimi ikili anlaşma sağlamış bölümler arasında yapılabilmektedir. Öğrenciler her öğrenci için özel hazırlanan öğrenin sözleşmesi çerçevesinde eğitimlerine İTÜ Öğrenci Harçları dahilinde devam ederler. 

İkili anlaşmalar ve öğrenim sözleşmeleri Bölüm Erasmus Koordinatörü tarafından hazırlanır. Erasmus değişimi için başvurular Bahar Yarıyılı'nda İTÜ AB Merkezi'ne, Merkezin ilan ettiği tarihlerde yayınladığı anlaşmalı kurumlar ve kontenjanlar listesi çerçevesinde yapılır. 

ULUSLARARASI ANLAŞMALAR

 (DE) Hochschule für Tech. Stuttgart, Hochschule Coburg, Hochschule Ostwestfalen

Lippe, Fachhochschule Kaiserslautern, Technische Universitat Kaiserslautern, Fachhochschule Rosenheim

(BE) LUCA School of Arts, Katholieke Universiteit Leuven, Antwerp University

(CZ) University of West Bohemia

(E) Escola Superior de Disseny i Arts Plàstiques de Catalunya (ESDAP Cat)

(F) L'Ecole de Design Nantes Atlantique, ESAM Design

(FI) Lahti Uni. of Applied Sciences

(I) Politec. Di Milano, The Università degli Studi della Campania "Luigi Vanvitelli"

(PL) Politechnika Gdanska

(PT) Universidade de Lisboa, ESAD Matosinhos

(SW) Scuola Universitaria Prof. Della Svizzera Italiana SUPSI, Lucerne University of Applied Sciences and Arts

(UK) University of Edinburgh, University of West of England (UWE)