Giriş için tıklayınız.
Sitedeki kullanıcı sayısı: 52

Sıkça Sorulan Sorular

 • SSS LİNKİNDEKİ BİLGİLERİN YETERLİ OLMAMASI DURUMUNDA

 • Ben ktü iç mimarlık 1.sınıf öğrencisiyim 1.yarıyıl ortalamam 3.45 ,itü iç mimarlığa geçmek istiyorum,bu mümkün mü,koşullarınız nelerdir? 2.yarıyıl sonunda geçiş yapabilme şansım var mı? şimdiden teşekkür ederim.

 • merhaba ben lise son sınıfım haliyle öss ye hazırlanıyorum acaba sadece yetenek sınavıylamı alınıyor itü ye? yoksa öss puanı yeterlimi?

 • hazırlığı ilk dönem atlamış bir iç mimarlık öğrencisinin mimarlığa geçmesi diye bir olasılık varmıdır yoksa öncelik dönemin öğrencilerine mi aittir?

 • Hem Turk hem Fransiz vatandasiyim. iç mimarlik bolumune girmek istiyorum. Bu bolume girmem için fransiz bakaloryasini almis olmam yeterli mi? Hangi tarihlerde basvuruluyor? Saygilarimla arz ederim.

 • Ben ilköğretim 8.sınıf öğrencisiyim. iç mimarlığı, üniversitenizde okumayı çok istiyorum. üniversitenizde eğitim alabilmem için hangi şartlara. hangi kriterlere sahip olamam gerekir? "Acaba üniversitenizde okumam için hangi liselerden mezun olmam gereklidir?"

 • Hangi tarihler arasi ic mimarlik yüksek lisans programına (IMIAD) baş vurabilirim?

 • Yeni kurulmus mimarlik firmasi icin tasarimi iyi olan ve bunu uc boyutlu ortama tasıyacak yetenekli genc eleman ihtiyacini karsilamam gerekiyor.bu konuda yardimci olabilirmisiniz. Tesekkurler.

 • iç mimarlık bölümünde yüksek yapmak istiyorum.sayfanızı inceledim.yurtdışındaki 3 üniversite ile bağlantılı olarak veriliyormuş eğitim.bu zorunlu bir durummu yoksa tercihe göre değişebiliyor mu? 1 senelik eğitim ücteri ne kadar?

 • ben lisansda resim mezunuyum ama yuksek lisansda iç mimarlik okumak istiyorum. başvurabilir miyim?

 • Erasmusla anlaşmalı olduğunuz Supsi (İsviçre) 'de İç mimarlık okumaktayım 1'ci sömestırdayım. Okulunuza yatay geçiş yapmak istiyorum kabul edilme koşulları nelerdir?

 • İç Mimarlık bölümüne Eşit ağırlık yada sayısalla mı giriliyor.Bu sene kaç puanla ögrenci aldınız

 • Bu dönem İtü de iç mimarlık master programına girmek istiyorum. kabul edilmek için lisans not ortalaması arıyormusunuz? ayrıca ingilizce mülakata girecekmiyim? ve son olarak çalıştığım için yüksek lisans dersleri ne zaman?

 • I am a student of american university of dubai.I am Iranian and my major is interior design.My GPA is 3.60 and I have passed toefl exam before I begin to university. I would like to know haw can I transfer my credits to your university? what documents do you need?

 • evım uzak olduğundan dolayı bana tavsiye edeceğiniz bır yurt var mı?

 • Fakültenizin çift anadal programıyla ilgili bilgi almak istiyorum. Hangi fakültelerin hangi bölümlerinin birlikte hangi şartlar altında yürütülebildiğini açıklayarak beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

 • yüksek lisans programınız sadece imiad ile ortak düzenlenen program mıdır?öğrenci değişimine katılmadan bir yüksek lisans programına dahil olabilrmiyiz?

 • S: SSS LİNKİNDEKİ BİLGİLERİN YETERLİ OLMAMASI DURUMUNDA
  C: 0.212.365 78 00 (100 HAT) NUMARASINI ARAYINIZ

  yukarı ^
  S: Ben ktü iç mimarlık 1.sınıf öğrencisiyim 1.yarıyıl ortalamam 3.45 ,itü iç mimarlığa geçmek istiyorum,bu mümkün mü,koşullarınız nelerdir? 2.yarıyıl sonunda geçiş yapabilme şansım var mı? şimdiden teşekkür ederim.
  C: itüde her bölüm her sene için yurtiçi yatay geçişten kabul edeceği 5 üniversite belirliyor. bunlar ve bu bölümlerin kontenjanları http://venus.sis.itu.edu.tr/duyuru/front/duyuru.php adresinden duyurulacaktır, iç mimarlık bölümünün geçen seneki kontenjanı ikiydi, bu sene de 1 veya 2 kişi olacaktır. http://www.sis.itu.edu.tr/yonetmelik/yesas.html adresine de bakabilirsiniz. basvuru zamanlarini akademik takvimden ve yonetmelikten takip edebilirsiniz.

  yukarı ^
  S: merhaba ben lise son sınıfım haliyle öss ye hazırlanıyorum acaba sadece yetenek sınavıylamı alınıyor itü ye? yoksa öss puanı yeterlimi?
  C: sadece öss sayısal puanı ile öğrenci kabul ediyoruz. yetenek sınavı yapılmıyor.

  yukarı ^
  S: hazırlığı ilk dönem atlamış bir iç mimarlık öğrencisinin mimarlığa geçmesi diye bir olasılık varmıdır yoksa öncelik dönemin öğrencilerine mi aittir?
  C: söz konusu değildir, yatay geçiş not ortalamasına göre yapılır. ama bu hiç önemli değil çünkü zaten ilk 3 dönem iç mimarlık ve mimarlık öğrencilerinin ders programı tamamen aynıdır.

  yukarı ^
  S: Hem Turk hem Fransiz vatandasiyim. iç mimarlik bolumune girmek istiyorum. Bu bolume girmem için fransiz bakaloryasini almis olmam yeterli mi? Hangi tarihlerde basvuruluyor? Saygilarimla arz ederim.
  C: Biz sadece OSYM nin duzenledigi YOS (yabancı öğrenci sınavı) puanı ile yabancı uyruklu ogrenci kabul ediyoruz. Sınav hakkında detaylı bilgiyi www.osym.gov.tr adresinden bulabilirsiniz. Ama Türk vatandaşı da olduğunuz için Türkiyeli öğrencilerin girdiği ÖSS sınav sistemini de deneyebilirsiniz.

  yukarı ^
  S: Ben ilköğretim 8.sınıf öğrencisiyim. iç mimarlığı, üniversitenizde okumayı çok istiyorum. üniversitenizde eğitim alabilmem için hangi şartlara. hangi kriterlere sahip olamam gerekir? "Acaba üniversitenizde okumam için hangi liselerden mezun olmam gereklidir?"
  C: Universitemize OSS sinavindan alacaginiz sayisal puanla giris yapabilirsiniz. Yetenek sınavı yapılmıyor. Bolumumuz hakkinda daha detayli bilgi edinmek icin Mayis ayinda Universitemizde duzenlenen tanitim gunlerine katilabilirsiniz. Hangi liseden mezun oldugunuz bizim icin onemli degil, onemli olan birey olarak arastirmaci, sorgulayan ve yeniliklere acik biri olmanizdir.

  yukarı ^
  S: Hangi tarihler arasi ic mimarlik yüksek lisans programına (IMIAD) baş vurabilirim?
  C: imiad programı'na sadece güz yarıyılı öğrenci kabul ediyoruz.. başvuru tarihleri www.sbe.itu.edu.tr ve/veya www.sis.itu.edu.tr adreslerinin duyuru sayfalarında ilan edilecektir... bahar yarıyılının ikinci yarısında ilan edilir ve bir süre sonra mülakat yapılır... başvuru koşullarına http://www.sbe.itu.edu.tr/index.php/programlar/yuksek-lisans/c-mimari-tasarm-uluslararas adresinden ulaşabilirsiniz.... program ile ilgili daha fazla bilgi için www.imiad.org adresine de bakabilirsiniz.

  yukarı ^
  S: Yeni kurulmus mimarlik firmasi icin tasarimi iyi olan ve bunu uc boyutlu ortama tasıyacak yetenekli genc eleman ihtiyacini karsilamam gerekiyor.bu konuda yardimci olabilirmisiniz. Tesekkurler.
  C: lütfen iş konusunda detaylı ve adayları pozitif bir şekilde bilgilendirecek bir bildiri hazırlayın ve bize iletin. bildiriyi öğrenci duyuru listemize ve staj komisyonumuza yönlendiririz. (iş bildirisi: görev kapsamı, beklenilen yetiler, uluslararası bireylerin başvuru koşulları, çalışma yeri, çalışma şartları, maaş, sigorta, görev süresi, uzun vadede beklentileriniz ve sunacağınız katkılar, kullandığınız yazılım paketleri, web adresiniz, iletişim bilgileriniz, vb.)

  yukarı ^
  S: iç mimarlık bölümünde yüksek yapmak istiyorum.sayfanızı inceledim.yurtdışındaki 3 üniversite ile bağlantılı olarak veriliyormuş eğitim.bu zorunlu bir durummu yoksa tercihe göre değişebiliyor mu? 1 senelik eğitim ücteri ne kadar?
  C: Evet bu zorunlu bir durum. Egitim ucretlerini ITU Sosyal Bilimleri Enstitusunden ogrenebilirsiniz. 02122931300/ 2822 den program hakkinda daha detayli bilgi alabilirsiniz.

  yukarı ^
  S: ben lisansda resim mezunuyum ama yuksek lisansda iç mimarlik okumak istiyorum. başvurabilir miyim?
  C: bölümümüzün yüksek lisans programına sadece içmimar, mimar, ve ürün tasarımcılarını alıyoruz.

  yukarı ^
  S: Erasmusla anlaşmalı olduğunuz Supsi (İsviçre) 'de İç mimarlık okumaktayım 1'ci sömestırdayım. Okulunuza yatay geçiş yapmak istiyorum kabul edilme koşulları nelerdir?
  C: Bölümümüze transfer için başvuru yapabilirsiniz. Bu senenin başvuru tarihleri 19 Haziran-21 Ağustos idi. Gelecek sene de yaklaşık aynı zamanlarda olur. Uluslararası geçiş için geçtiğimiz sene 1 kişilik kontenjanımız vardı. Başvuru prosedürü: http://www.sis.itu.edu.tr/yonetmelik/transfer-adm.html... bölümlerin kontenjanları http://venus.sis.itu.edu.tr/duyuru/front/duyuru.php adresinden duyurulacaktır, buradan takip edebilirsiniz.

  yukarı ^
  S: İç Mimarlık bölümüne Eşit ağırlık yada sayısalla mı giriliyor.Bu sene kaç puanla ögrenci aldınız
  C: istediğinizi bigiye http://www.tabanpuanlar.net/2009/01/istanbul-teknik-universitesi-taban.html adresinden ulaşabilirsiniz

  yukarı ^
  S: Bu dönem İtü de iç mimarlık master programına girmek istiyorum. kabul edilmek için lisans not ortalaması arıyormusunuz? ayrıca ingilizce mülakata girecekmiyim? ve son olarak çalıştığım için yüksek lisans dersleri ne zaman?
  C: mülakat türkçe (türkçe bilmeyenler için ingilizce) lisans not ortalaması önemli. portfolyonuz da önemli... imiad programı yoğun bir full-time programdır. dışarıda çalışmanıza imkan yoktur.ders saatlerine http://earth.sis.itu.edu.tr/programyl/IMT.html adresinden ulaşabilirsiniz. program hakkında bilgiye sbe.itu.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

  yukarı ^
  S: I am a student of american university of dubai.I am Iranian and my major is interior design.My GPA is 3.60 and I have passed toefl exam before I begin to university. I would like to know haw can I transfer my credits to your university? what documents do you need?
  C: Hi, You can apply to our university for transfer. The application time of this year was between 19 June until 21 August. It should be more or less the same time next year. We had one place for international transfer. We would most probably have the same next year. The application procedure is: http://www.sis.itu.edu.tr/yonetmelik/transfer-adm.html

  yukarı ^
  S: evım uzak olduğundan dolayı bana tavsiye edeceğiniz bır yurt var mı?
  C: http://www.yurtburs.itu.edu.tr/Default.aspx

  yukarı ^
  S: Fakültenizin çift anadal programıyla ilgili bilgi almak istiyorum. Hangi fakültelerin hangi bölümlerinin birlikte hangi şartlar altında yürütülebildiğini açıklayarak beni aydınlatırsanız çok sevinirim.
  C: ÇAP'da ikinci anadaldan dersler alarak çift diplomaya sahip oluyorsunuz... okul yaklaşık 2 sene uzuyor. içmimarlık anadalından: mimarlık, peyzaj mimarlığı, ürün tasarımı, şehir ve bölge planlaması, ve inşaat mühendisliği, bölümleri ile çap yapabilirsiniz.

  yukarı ^
  S: yüksek lisans programınız sadece imiad ile ortak düzenlenen program mıdır?öğrenci değişimine katılmadan bir yüksek lisans programına dahil olabilrmiyiz?
  C: evet, tek yüksek lisans programımız IMIAD programıdır. Program tam zamanlı ve öğrenci değişimi esaslıdır. Değişim olmadan programa katılmak söz konusu değildir.