Giriş için tıklayınız.
Sitedeki kullanıcı sayısı: 38
GENEL BİLGİ  › KURUMSAL İLİŞKİLER
KURUMSAL İLİŞKİLERIMIAD-
İç Mimari Tasarım Uluslararası Yüksek Lisans Programı (International Master of Interior Architectural Design) kapsamında dört farklı Avrupa ülke üniversitesi ile kurulan ortak Yüksek Lisans Programı dır.

  • Edinburgh College of Art
  • Fachhochschule fur Technik Stuttgart
  • Lahti Polytechnic
  • Scuola Universiteria Professionale Della Svizzera

Program kapsamında öğrenci ve öğretim elemanı değişikliği esastır. Her yıl ayrı bir ortak kurumda tüm IMIAD öğrencileri iki hafta süresince biraraya gelip IMIAD İç Mimari Tasarım Çalıştayı' na katılmaktadır.

İTÜ Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü ve diğer IMIAD ortaklarının katılımıyla Ekim 2007’ de  “IMIAD İstanbul Workshop 2007” uluslararası workshop düzenlenmiştir.

Auburn Semestre in Istanbul Program - ABD Alabama Eyaleti Auburn Üniversitesi ile İTÜ arasında 2007'de sağlanan İşbirliği Protokolü çerçevesinde her bahar yarıyılı boyunca bir grup Auburn öğrencisi eğitimlerini bölümümüzde sürdürmektedir.

Fachhochshule COBURG ile 2004' den beri her sene ortaklaşa çalıştaylar düzenlenmiştir. Çalıştaylar uluslararası ve lisans düzeyinde iki kurum arasında başlamış, bu gelenek ‘Design Connects’ adı temasıyla Mayıs 2007'de düzenlenen beşincisi ile birlikte İstanbul'un bazı diğer İç Mimarlık Bölümleri'nin katılımıyla devam etmiştir.

STO Design, Alman  firması ile Ocak 2006’ da ‘Renk ve Mekan’ konulu workshop gerçekleştirilmiştir.

Kadir Has Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümleri ile Nisan 2007’ de “Parçadan Bütüne Mekan” isimli atölye çalışması gerçekleştirilmiştir.

İTÜ Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’taki tüm iç mimarlık bölümlerinin katılımıyla  25-26 Ekim 2007 tarihleri arasında  “İç Mimarlık Eğitimi 1. Ulusal Kongresi” ni Taşkışla binasında gerçekleştirmiştir.

İTÜ Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü ve Doğa Gayrimenkul ile 15 Ekim 2007-7 Ocak 2008 tarihleri arasında  ortak gerçekleştirilen “Hayalden Gerçeğe’08 Yenilikçi Konutlar Öğrenci Proje Yarışması”na İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık, İç Mimarlık ve Peyzaj Mimarlığı öğrencileri katılmıştır.